+420 777 077 930

VIDEO: Festival Signal rozsvítí Prahu již počtvrté

Festival světel Signal začne v Praze 13. října a představí 23 světelných instalací. Za dva dny tak odstartuje 4. ročník, který zaujme obřími světelnými bytostmi či projekcemi na vybrané objekty, videomappingy. Akce trvá do 16. října.

Image 1

Velkým tahákem letošního festivalu Signal budou obří světelné humanoidní bytosti australské umělkyně Amandy Parer. Bíle osvětlené mimozemsky vzhlížející postavy budou v Praze k vidění na pěti místech - Kampa, Střelecký ostrov, Karlovo náměstí a náměstí Curiových. Postavy vzbuzují dojem, že dopadly na Zem a zkoumají, kde se právě ocitly. Instalace si získaly oblibu na festivalech po celém světě a v Praze budou k vidění poprvé.

Image 2

Videomapping, světelné a interaktivní instalace

Voice of Figures - Radugadesig

"Cílem je vtáhnout návštěvníky co nejvíce do děje, plánujeme poměrně hodně interaktivních instalací. Některé instalace mají díky propojení vizuální a hudební stránky opravdu strhující atmosféru," vysvětluje ředitel festivalu Martin Pošta. "Videomappingy pro nás tvoří ruské kreativní studio Raduga Design, německý umělec Daniel Rossa a španělské studio Tigrelab. Směr každého z nich je odlišný, diváci tudíž budou moci srovnat různá pojetí a přístupy," doplňuje koordinátorka festivalu Lenka Jiroutová.

Kompletní program festivalu SIGNAL

Součástí festivalu bude i letos kupole SIGNAL Dome s promítaným obrazem nad hlavami diváků, kde se návštěvníci mohou pokochat např. sférickými projekcemi tureckých umělců Cana Buyukberbera a Yagmura Uyanika. Novinkou je denní program pro děti zahrnující promítání animovaných projekcí. Festival navíc zavítá nově do nových míst jako např. rozestavěného domu na Národní třídě. Většina lokací bude vybavena free wi-fi, díky čemuž budou moct pořadatel sledovat hustotu návštěvníků a případně ji regulovat na jednotlivých zastaveních. Program si lze stáhnout jako aplikaci do mobilního telefonu.

Image 6

text: redakce, zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Jack Gore

VIDEOPOZVÁNKA na festival SIGNAL
O festivalu
Propojuje moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy se během čtyř večerů promění díky českým i světovým osobnostem světelného designu v umělecké objekty a prostory, které zachycují různé pohledy na současnou i historickou Prahu. Festival během tří ročníků přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí.

Hrajete si rádi se světlem?
Vyberte si našem v E-SHOPU

Lampy

Lampy


Reflektory

Reflektory


Trubice do reflektorů

Trubice


Svítilny

Svitilny


Žárovky

Žárovky


Baterie

Baterie

  • Související články
  • Související produkty
Ochrana osobních údajů