+420 777 077 930

Prodej domácích ocelářských produktů letos roste

České výrobky z oceli jdou letos na odbyt, prodej vzrostl o 6,7 %. Na růstu má podíl jak domácí výroba tak import ze zahraničí. Celosvětově dochází kvůli stabilizaci výroby v Číně k poklesu výroby oceli.

Spotřeba tuzemských ocelářských výrobků letos v prvním pololetí vzrostla o 6,7 procenta na 3,3 milionu tun. Ve výrobě oceli podle odborníků globálně nastává určitý pokles hlavně vlivem stabilizace výroby v Číně.

Výroba surové oceli v Česku vzrostla v pololetí na 2,8 milionu tun. Za celý rok by měla dosáhnout 5,3 milionu tun, což znamená meziroční pokles o 1,5 procenta.

Největší výroba oceli od roku 2008

Výroba v rámci zemí EU letos za prvních pět měsíců dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2008 a meziročně vzrostla o 1,5 procenta. Vedla k tomu například registrace nových vozidel, která je nejvyšší za poslední čtyři roky.

Podle mluvčí ArceloruMittalu Barbory Černé Dvořákové první letošní pololetí dopadlo podle očekávání. "Ocelářství se potýká s rostoucí konkurencí ze strany SNS a Číny, které vyvážejí do Evropy stále více s nízkými cenami kvůli devalvaci tamních měn," uvedla.

text: redakce, svaz Hutnictví železa

  • Související články
  • Související produkty
Ochrana osobních údajů