+420 777 077 930

Ocel v architektuře: Ecoboulevard of Vallecas

Ocelové nosníky, nerezové a recyklovatelné materiály, spousta stromů a zeleně umístěných v patrech trojdílného komplexu - představujeme Vám Ecoboulevard ve Vallecas ve Španělsku. Pavilony madridského bulváru mají přes 25 tis. m2.

Eco-Boulevard de Vallecas

Image 17

Celý návrh ekologické třídy ve španělském Vallecasu v Madridu je další stavbou, která představuje spojení přírody s hutními materiály, hlavně ocelovými nerezovými konstrukcemi. Ty podpírají tři pavilony na rozloze přes 25 tisíc m2. Komplex od skupiny architektů Ecosistema Urbano lze definovat jako předměstskou recyklační jednotku sloužící zároveň jako prostor pro realizaci různých společenských akcí.

V pavilonech se pořádají kulturní akce

Image 4

Komplex má dvě roviny - jedna má sociální charakter a je zaměřena na aktivní odpočinek návštěvníků, druhá má ekologickou povahu a týká se bioklimatického přizpůsobení vnějšího prostoru. Veřejné prostory jsou určney pro všechny a slouží k mnoha volnočasovým aktivitám.  

Pavilony jsou v předměstké části Madridu

Image 6

Stromy, které jsou umístěny uvnitř pavilonů ve vzduchu na nosných plošinách, vytvářejí klimatický systém používaný obdobně při stavbě skleníků. Vzhledem k teplému madridskému počasí je systém uvnitř "budov" uspořádán tak, že teplota se pohybuje od 10 do 27 oC v závislosti na vlhosti vzduchu. 

Klimatický systém uvnitř pavilonů

Image 12

Další výhodou je, že zelené pavilony mohou být přemístěny kdykoliv jinam a vybízet k regeneraci přírody a aktivnímu životu v jiné části města. Vnější ocelová konstrukce je osazena fotovoltaickými panely pro výrobu elektřiny, která je zpět prodávána do energetické distribuční sítě, čímž si zároveň vydělává na svůj provoz.

Ocelová konstrukce s fotovoltaickými panely

Image 2

foto: Roland Halbe, Emilio P. Doitzua, Wikimedia.org (xGaztelu, Luis García, Zarateman) zdroje: JODIDIO, Philip. Green architecture now!: Grüne Architektur heute! = L'architecture verte d'aujourd'hui!. Köln: Taschen, c2009, www.archdaily.com, Wikiarquitectura.com, Ecosistemaurbano.com, text: redakce

Ekologická čvrť ve Vallecasu v Madridu

Image 3 Image 8 Image 10 Image 16 Image 13 Image 1 Image 7 Image 9

Ecosistema Urbano
B. Tato, J.L.. Vallejo, D. Garcia-Setien

Image 11

Země Španělsko
Město Madrid (Vallecas)
Výstavba 2004 - 2007
Plocha 27 500 m2 (550 x 50 m)
Klient Stavební úřad v Madridu
Cena € 2 600 000 (spolufinacováno z EU)


HUTNÍ MATERIÁLY | E-SHOP

Image 18

  • Související články
  • Související produkty
01.07.2016
Na vylepšování e-shopu neustále pracujeme. Provedli jsme úpravy košíku, přidali volbu dopravy Iveco a zlepšili možnosti vyhledávací lišty. V článku najdete videonávod, který Vám ukáže, jak nakupovat na e-shopu www.idama.cz.
Celý článek
28.06.2016
Dalším projektem, při jehož stavbě bylo využito hutních materiálů jako např. ocelových nosníků, je kancelářský komplex Westraven v Utrechtu. V roce 2009 za ni získali její autoři ze studia Capezed ocenění za nejlepší holandskou stavbu roku.
Celý článek
21.06.2016
Představujeme Vám vybrané světové architektonické památky. Od průmyslových budov, přes veřejné stavby po soukromé vily. Spojujícím prvkem představených staveb bude ocel a další hutní materiály. Inspirujte se světovou architekturou.
Celý článek
Ochrana osobních údajů