+420 777 077 930

Nový kit pro samonosnou bránu s průjezdem do 10 m

Novinkou v našem sortimentu komponentů pro brány a vrata je kit pro samonosnou bránu s průjezdem do 10 metrů. Samonosné brány jsou ideálním a bezúdržbovým řešením průjezdů.

Vzorec pro výpočet rozteče mezi vozíky

Image 1

Kit je vhodný pro samonosné brány s průjezdem do 10 metrů. Povrchová úprava komponentů je galvanický zlatý zinek.

Pozinkovanou šínu GIPI 4 RHZ o šířce 101 mm a výšce 121 mm lze k rámu brány přivařit nebo přišroubovat. U samonosných bran se musí zhotovit rám brány delší o 30 % než je průjezd, a je také potřeba přihlédnout k výšce, hmotnosti a použité výplni. Do šíny se nasunou dva pojezdové vozíky H 900, které drží bránu ve vynesené poloze. Vozíky se kotví do předem připraveného a vyzrálého betonového základu o nezámrzné hloubce min. 0,8 m, ve vysokohorských oblastech min. 1 m, pomocí chemické kotvy (malta + lepidlo) a pozinkovaných závitových tyčí M16.

Stabilita samonosné brány

Na protější stranu od vozíků se na sloupek, do odpovídající výšky, instaluje dosedový doraz 50 H, který zvyšuje stabilitu brány v zavřeném stavu a zároveň nedochází k přetěžování pojezdových vozíků. U těžších a větších bran se doporučuje stejným způsobem upevnit na druhý konec brány také náběhové kolečko a ke sloupku nebo k zemi připevnit dosedový doraz, aby nedocházelo k přetížení v otevřeném stavu. Bránu do dorazu navede náběhové kolečko 41 H SPEC, které se upevňuje na každý z konců šíny.

K setu si také můžete zakoupit rolny nebo vedení pro zajištění horní stability brány, plastové záslepky do kolejnic, hákový zámek, nebo elektrický pohon pro snadné otevírání pomocí dálkových ovladačů.

  • Související články
  • Související produkty
Ochrana osobních údajů