+420 777 077 930

Montáž a kompletace křídlových bran

Třetí nejběžnější řešení vjezdové brány je křídlové. Postup kompletace a montáže je u bran o různých velikostech totožný. Brány lze zhotovit v jednokřídlém nebo dvoukřídlém provedení.

Využití různých druhů pantů

Pro montáže křídlových bran se využívají různé druhy pantů např. k přišroubování, navaření, zabetonování nebo horní a spodní ložiskové. Také můžete použít panty otočné o 180°, které jsou patentovány firmou Rolling Center. Panty jsou vyráběny ve více velikostech s ohledem na jejich možné zatížení. Připevňují se vždy v horní a spodní části každého křídla. U dvoukřídlých bran se do středu průjezdu ukotví nebo zabetonuje středový doraz, který zajistí bránu v zavřeném stavu.

Pant PASCAL
Image 2
Pant s přírubou
Image 4
Pant s regulační maticí
Image 6
Středový doraz F 105 BG
Image 12
Středový doraz F 105
Image 8
Koncový doraz
Image 10

Pomocí pantů se stejným způsobem montují i vchodové branky.

Otevírání a uzamykání křídlových bran

Křídlové brány se otevírají buď ručně, kde se používá pro uzamknutí zadlabací, hákový zámek, který je odolný vůči nárazům nebo pomocí elektrických pohonů. Varianta použití elektrického pohonu je v tomto případě nejlepším a velice pohodlným řešením.

text a foto: redakce

Výčet možných komponentů
Panty různého typu 4x
Spodní dorazy různého typu 1 – 2x

Panty | OBJEDNAT v E-SHOPU

Image 1

Image 3

Image 5


SPODNÍ DORAZY | OBJEDNAT v E-SHOPU

Image 7

Image 11 

Ukázka realizace branky
Image 13
  • Související články
  • Související produkty
12.02.2016
Postup kompletace a montáže je u bran o různých velikostech totožný. Např. v České republice se nejvíce realizují brány o délce průjezdu do 5 m.
Celý článek
11.02.2016
Postup kompletace a montáže je u bran o různých velikostech totožný. Např. v České republice se nejvíce realizují brány o délce průjezdu do 5 m. Kit, který tomu odpovídá, je do max. šířky průjezdu 6 m a max. váhy brány 450 kg.
Celý článek
17.12.2015
Zábradlí je v podstatě definováno jako konstrukce, jejíž hlavní funkcí je zajistit bezpečnost na místech, kde by mohlo být ohroženo zdraví člověka. Proto by tento bezpečnostní prvek neměl nikdo podcenit a zabezpečit tak své schodiště, lávku, balkón, terasu atd. bezpečnou a schválenou ochrannou. Společnost Dama si zakládá na spokojenosti a bezpečnosti svých zákazníků, proto se při navrhování každého zábradlí řídíme platnými normami. Držíme se taktéž nových trendů, proto u nás naleznete jak nerezové zábradlí všech různých tvarů, tak i skleněné, které zajistí jak Vaši bezpečnost, tak estetiku. Protože je pro nás vaše spokojenost a bezpečnost na prvním místě, při výstavbě ochranného zábradlí se řídíme normou ČSN 74 3305.
Celý článek
Ochrana osobních údajů